Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do Pásma Gazy začala proudit humanitární pomoc přes hraniční přechod Kerem Šalom

Situace v Gaze po izraelských náletech
Situace v Gaze po izraelských náletech
Foto: unmultimedia.org

Do Pásma Gazy začala v neděli proudit humanitární pomoc přes hraniční přechod Kerem Šalom. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na egyptská média.

Celkem 200 nákladních vozů s pomocí se přesunulo z egyptské strany hraničního přechodu Rafah, který je uzavřen od začátku května, jižně k průchodu Kerem Šalom, napsala webová stránka al-Qahera News.

Šéf egyptského Červeného půlměsíce pro agenturu Reuters potvrdil, že do Pásma Gazy má v neděli přijet přes hraniční přechod Kerem Šalom 200 kamionů s humanitární pomocí včetně čtyř náklaďáků s palivem. Veškerou pomoc z Egypta kontrolují izraelské úřady a následně je distribuována prostřednictvím OSN.

Egyptská média neupřesnila, kolik nákladních aut již projelo přes kontrolu na hraničním přechodu, ale napsala, že čtyři náklaďáky s palivem již směřují do nemocnic v palestinské enklávě.

Egypt odmítl koordinovat pomoc přes průchod Rafah, dokud budou palestinskou stranu kontrolovat izraelské jednotky. Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí se však v pátek dohodl s prezidentem USA Joem Bidenem, že Káhira bude dočasně posílat humanitární pomoc do Pásma Gazy přes Kerem Šalom, připomíná AFP.

Témata:  Válka v Izraeli s Hamásem Gaza

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.