Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do Pásma Gazy začala proudit humanitární pomoc přes hraniční přechod Kerem Šalom

Situace v Gaze po izraelských náletech
Situace v Gaze po izraelských náletech
Foto: unmultimedia.org

Do Pásma Gazy začala v neděli proudit humanitární pomoc přes hraniční přechod Kerem Šalom. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na egyptská média.

Celkem 200 nákladních vozů s pomocí se přesunulo z egyptské strany hraničního přechodu Rafah, který je uzavřen od začátku května, jižně k průchodu Kerem Šalom, napsala webová stránka al-Qahera News.

Šéf egyptského Červeného půlměsíce pro agenturu Reuters potvrdil, že do Pásma Gazy má v neděli přijet přes hraniční přechod Kerem Šalom 200 kamionů s humanitární pomocí včetně čtyř náklaďáků s palivem. Veškerou pomoc z Egypta kontrolují izraelské úřady a následně je distribuována prostřednictvím OSN.

Egyptská média neupřesnila, kolik nákladních aut již projelo přes kontrolu na hraničním přechodu, ale napsala, že čtyři náklaďáky s palivem již směřují do nemocnic v palestinské enklávě.

Egypt odmítl koordinovat pomoc přes průchod Rafah, dokud budou palestinskou stranu kontrolovat izraelské jednotky. Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí se však v pátek dohodl s prezidentem USA Joem Bidenem, že Káhira bude dočasně posílat humanitární pomoc do Pásma Gazy přes Kerem Šalom, připomíná AFP.

Témata:  Válka v Izraeli s Hamásem Gaza

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.