Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Drsná čísla: Za rok zadrželi na hranicích 850 tisíc migrantů

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Pohraničníci ve Spojených státech za fiskální rok 2019, který skončil v září, zadrželi u hranic s Mexikem přes 850.000 migrantů, dalším 126.000 lidí vstup do země na přechodech znemožnili.

Dnes to oznámil šéf amerického Úřadu celní a hraniční ochrany (CBP) Mark Morgan. Ten podle agentury Reuters poznamenal, že proti fiskálnímu roku 2018 je to nárůst o 88 procent.

Nejkritičtějším měsícem byl květen, kdy bylo zadrženo 144.000 lidí, případně jim bylo zakázáno vstoupit do země. V září se tento počet snížil na 52.000 lidí, což bylo nejméně za celý fiskální rok.

Migrace je sice tradičně největší v letních měsících, američtí činitelé i aktivisté hájící práva migrantů ale za důvod postupného poklesu, který vyvrcholil v září, označují přísná imigrační opatření administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Šéf Bílého domu z omezení migrace učinil jednu z priorit své kampaně za znovuzvolení v roce 2020.

Témata:  USA hranice Mexiko uprchlíci

Aktuálně se děje

23. května 2024 14:46

Norsko uzavře hranice ruským turistům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Mluvit o ruské hrozbě je spíše přípravou na vstup do války, tvrdí Orbán

Mluvit o ruské hrozbě je spíše přípravou na vstup do války. To, co se děje nyní, je podobné jako při burcování před první a druhou světovou válkou, co lze vidět v médiích a ve vyjádřeních politiků, řekl v pátek ráno předseda maďarské vlády Viktor Orbán v pravidelném rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlas Kossuth Radio.