Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dva američtí vojáci jsou podezřelí z vraždy v Německu

Policie Německo.
Policie Německo.
Foto: INT

Dva americké vojáky zadržela německá policie po vraždě mladého muže, k níž došlo v noci na sobotu na pouti v západoněmeckém městě Wittlich. Případem se nyní zabývají americké orgány činné v trestním řízení.

O vyšetřování dvojice příslušníků americké armády informoval policejní sbor spolkové země Porýní-Falc. Osmadvacetiletá oběť utrpěla smrtelné bodné poranění během potyčky, k níž došlo v lunaparku, která každý rok navštíví desítky tisíc lidí z okolí místa.

Zatčení vojáci ve věku 25 a 26 let původně z místa činu utekli, uvedli policisté. Státní zastupitelství v Trevíru předalo případ americkým orgánům, což je v souladu se stanovami pro pobyt vojáků z členských zemí NATO.

"Něco takového se tu ještě nikdy nestalo," řekl novinářům starosta města Joachim Rodenkirch. Zavražděného popsal jako "oblíbeného mladého muže".

V Německu jsou američtí vojáci přítomni nepřetržitě od konce druhé světové války. Po vyvrcholení studené války se začal jejich počet dramaticky snižovat z původních 200 tisíc na nynějších 34 500.

Témata:  policie Německo Německo U.S. ARMY

Aktuálně se děje

17. června 2024 15:53

V Libavé explodovala munice, armáda potvrdila jedno úmrtí

Ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce došlo dopoledne během plánovaného výcviku pyrotechniků k výbuchu zatím nespecifikované munice. Na místě zasahovaly vrtulníky Zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo obrany později informovalo, že výbuch si vyžádal jednu oběť.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy