"Jeden civilista je zraněný, projížděl po mostě," uvedl šéf ruské okupační správy Chersonské oblasti Vladimir Saldo na telegramu. Zmínil se, že došlo k poškození plynovodu, který vede souběžně s mostem. Obyvatelé Heničesku se tak musí obejít bez dodávek. Ukrajinci měli odpálit 12 raket, protivzdušná obrana jich devět zneškodnila.

Saldo v dalším příspěvku informoval, že ukrajinská armáda zasáhla rovněž Čonharský most, který je poškozen. Úder potvrdil také proruský šéf krymské správy Sergej Aksjonov. Podle jeho informací se sice podařilo zlikvidovat část raket, přesto došlo k poškození vozovky silničního mostu. Zranění lidé hlášeni nejsou.

Čonharský most bývá považován za bránu na Krym, který Rusko anektovalo v roce 2014. Jde o jeden z několika mostů spojujících poloostrov s pevninou. Nachází se na trase vedoucí přes Chersonskou oblast dál do Melitopolu v Záporožské oblasti.

Média informovala o ukrajinském útoku na Čonharský most už v červnu. Tehdy okupanti uvedli, že rakety Storm Show zasáhly a poškodily povrch vozovky mostu.