Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

EU a další státy odsoudily útoky Hamásu proti Izraeli

Josep Borrell
Josep Borrell
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Šéf evropské diplomacie Josep Borrell jednoznačně odsoudil dnešní útoky palestinského radikálního hnutí Hamás proti Izraeli. Podobné stanovisko zaujala i ministerstva zahraničí Francie a Německa, stejně jako Itálie. Uvedl to server Jerusalem Post.

Josep Borrell vyjádřil své znepokojení nad událostmi v Izraeli prostřednictvím sociální sítě X. Uvedl, že "s úzkostí sledujeme zprávy přicházející z Izraele" a "bezvýhradně odsuzujeme útoky Hamásu."

Dále zdůraznil, že "toto hrozné násilí musí ihned skončit" a že "terorismus a násilí nic nevyřeší." Také vyjádřil "solidaritu Evropské unie s Izraelem v těchto obtížných chvílích."

Francouzské ministerstvo zahraničí rovněž ostře odsoudilo "teroristické útoky" proti Izraeli a potvrdilo, že "naprosto odmítá terorismus a podporuje bezpečnost Izraele."

Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková výrazně odsoudila "probíhající teroristické útoky z Gazy proti Izraeli" a připomněla "právo bránit se proti terorismu."

Italská vláda rovněž podpořila Izrael a uvedla, že "podporuje právo Izraele bránit se proti tomuto brutálnímu útoku."

Témata:  Izrael Josep Borrell

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.