Rekordním tempem přibývá infikovaných také v Japonsku, uvedla japonská tisková agentura Kjódó. Tokio dnes hlásí přes 5000 nově infikovaných, což je zhruba o 700 méně než o den dříve, kdy představovalo 5773 nakažených nejvyšší přírůstek případů od začátku pandemie.

Na Filipínách se virem SARS-CoV-2 od loňska nakazilo 1,73 milionu lidí, což je z asijských zemí nejvíce po Indonésii. Aktuálně tam s nákazou bojuje skoro 100.000 lidí, nejvíce od dubna. Také přírůstky nakažených jsou nejvyšší za čtyři měsíce, dosavadní rekordní hodnotu úřady zaznamenaly 2. dubna, kdy mělo pozitivní test přes 15.000 lidí.

Stovky filipínských nemocnic bojují s tím, že jsou na hranici svých kapacit, některé už nemají k dispozici žádná lůžka na jednotkách intenzivní péče, uvedla agentura Reuters. "Obvykle má sestra na oddělení na starosti pět pacientů, teď ale musí pečovat až o dvanáct," citovala agentura sestru z manilské všeobecné nemocnice, podle níž se osmihodinové směny nyní často prodlužují i na dvojnásobek.

V Japonsku se dál zvyšuje počet pacientů s covidem-19, kteří bojují s těžkým průběhem choroby. Nyní jich je 1521 a vzhledem k rostoucímu počtu nakažených jich zřejmě bude dál přibývat. V pátek počet nových případů infekce koronavirem v celém Japonsku poprvé překročil hranici 20.000.