Po dobu prvních tří lednových týdnů má ve Francii platit limit 2000 účastníků při akcích uvnitř a 5000 pro venkovní veřejné sešlosti. Premiér zároveň oznámil, že v dálkové dopravě a v kinech bude zakázáno pít a jíst. Práce z domova bude povinná nejméně tři dny v týdny v profesích, kde to je možné. Vláda se také rozhodla zavést povinnost nosit roušky i venku v centrech měst. Konzumace nápojů a jídla v barech a restauracích bude podle premiéra povolena pouze vsedě.

"Vím, že se to zdá jako film bez konce, ale před rokem jsme zahájili naši očkovací kampaň a nyní jsme jedni z nejvíce očkovaných a nejlépe chráněných lidí na světě," řekl Castex na tiskové konferenci po zasedání vlády.

Ministerský předseda uvedl, že vládou plánovaný očkovací pas, který bude vyžadovat potvrzení o očkování, nikoli jen negativní test, vstoupí v platnost 15. ledna, pokud parlament schválí vládní návrh.

Školy se podle Castexe po vánočních prázdninách otevřou podle plánu 3. ledna.

Premiér rovněž uvedl, že sedmidenní incidence, která udává počet nakažených na 100.000 obyvatel za týden, nyní ve Francii výrazně přesahuje 700, což je od začátku epidemie rekord.

Francouzský zdravotnický úřad HAS doporučil dospělým přeočkování posilující dávkou vakcíny proti nemoci covid-19 po třech měsících už minulý týden.

Zkrácení intervalu před třetí dávkou na tři měsíce dnes oznámil také Izrael.