Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francii v OSN kritizovali kvůli policejnímu násilí. Přidalo se i Rusko

Policie Francie
Policie Francie
Foto: Police Nationale

Zatímco Francii ochromila další vlna demonstrací kvůli Macronově penzijní reformě, zazněly na půdě OSN výtky směrem k zemi galského kohouta. Několik států vyjádřilo znepokojení z policejního násilí.

Konkrétně švédský zástupce podle France24 dnes v Ženevě řekl, že Francie musí "přijmout opatření kvůli obviněním z nepřiměřeného použití síly ze strany policie proti protestujícím během demonstrací."

Ke stížnosti se připojily i další země, například Dánsko, Lichtenštejnsko nebo Norsko. Ozvalo se také Rusko. "Jsme znepokojeni drsným a někdy i násilným zacházením s mírumilovnými občany," uvedla zástupkyně státu, který na konci loňského února napadl sousední Ukrajinu.

Výtky zazněly v den, kdy do ulic francouzských měst opět vyrazili protestující proti reformě, která zvyšuje důchodový věk ze 62 na 64 let. Odbory očekávají více než milion účastníků prvomájových demonstrací.

Témata:  Francie policie Francie OSN (Organizace spojených národů) Rusko

Aktuálně se děje

17. června 2024 15:53

V Libavé explodovala munice, armáda potvrdila jedno úmrtí

Ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce došlo dopoledne během plánovaného výcviku pyrotechniků k výbuchu zatím nespecifikované munice. Na místě zasahovaly vrtulníky Zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo obrany později informovalo, že výbuch si vyžádal jednu oběť.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy