"Obyvatelé Chersonu a dalších osvobozených obcí v regionu! Na pravém břehu Chersonské oblasti existuje stále vysoká pravděpodobnost nepřátelských útoků. Když ruská armáda prchá, začíná ze zoufalství bojovat s civilisty. Viděli jsme to v mnoha osvobozených oblastech," napsal Januševyč. "Proto vám důrazně doporučujeme evakuovat se do bezpečnějších oblastí," dodal s tím, že se lidé mají obrátit na místní úřady, když budou potřebovat jakoukoli pomoc. Zveřejnil i telefonní čísla, kam je možné zavolat.

Během dnešního dne byla ve městě slyšet dělostřelecká palba, ani to ale neodradilo davy jásajících lidí, kteří se opět s vlajkami shromáždili na hlavním chersonském náměstí. "Teď jsme šťastní, ale všichni se bojíme bombardování z levého břehu," citovala agentura Reuters jednu z místních obyvatelek, Janu Smyrnovovou.

Gubernátor Januševyč již dříve během dne informoval, že se úřady z bezpečnostních důvodů rozhodly ponechat v platnosti zákaz vycházení od 17. hodiny do osmi rána a také zákaz odjíždět a vstupovat do města. "Nepřítel zaminoval všechny objekty kritické infrastruktury," řekl Januševyč. "Snažíme se, abychom se s tím vypořádali během pár dnů, a pak otevřeme město," přislíbil tehdy.

Na svém telegramovém kanálu zveřejňuje Januševyč zprávy z oblasti i několikrát do hodiny, nahrává videa a dává místním informace například o poskytování lékařské péče v oblasti či snahách obnovit v regionu dodávky plynu.