Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hackeři zaútočili na německou součást ruského ropného koncernu Rosněfť

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Hackeři ze skupiny Anonymous o víkendu zaútočili na německou dceřinou společnost ruského ropného koncernu Rosněfť a podle svého prohlášení jí způsobili velké škody, když získali na 20 terabajtů dat. Informuje o tom agentura DPA, podle níž firma Rosneft Deutschland přiznala bezpečnostní incident a obrátila se na německou policii.

Rosněfť je největším ruským producentem ropy. Předsedou jeho dozorčí rady je bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, tvrdě kritizovaný za svůj postoj k ruské invazi na Ukrajinu.

Hackeři tvrdí, že se jim podařilo získat i data z laptopů vedení německé pobočky Rosněfťu a na dálku vymazat obsah na 59 telefonech i dalších zařízení. Získaná data teď chce uskupení Anonymous analyzovat. Zveřejnění celého balíku dat zatím neplánuje.

Útok na firmu, která byla v uplynulých letech zodpovědná zhruba za čtvrtinu dovozu ropy do Německa, je dalším z řady, k nimž Anonymous po napadení Ukrajiny přistoupili. Mezi terče skupiny patřily v uplynulých dnech ruské banky i televizní kanály.

Témata:  Anonymous hackeři Německo

Související

Aktuálně se děje

27. listopadu 2025 10:41

Tohle dělal Karel Šíp poprvé v životě. Fanoušci to mimořádně ocení

Karla Šípa všichni známe zejména jako televizního baviče a moderátora. Pokud ho máte rádi, možná vás jen několik týdnů před Vánocemi potěší informace, že napsal další knížku. Tentokrát je jiná, jak zdůrazňuje on sám. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Požár v Hongkongu

Tragédie v Hongkongu: Po požáru je 80 mrtvých a počet dál roste, policie začala zatýkat

Hongkongská policie naznačila, že nebezpečné lešení a pěnové izolační materiály použité během údržby mohly být příčinou rychlého šíření ničivého požáru v komplexu obytných věžových domů. Při požáru dosud zahynulo nejméně 83 lidí a přes 250 osob je stále pohřešováno. Hasiči i ve čtvrtek bojovali s intenzivním žárem a hustým kouřem, aby se dostali k lidem, kteří mohli být uvězněni ve vyšších patrech komplexu Wang Fuk Court. V pozdních hodinách dne byl z jednoho schodiště v šestnáctém patře jedné z věží zachráněn jeden přeživší.