Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Harrisová vymyslela způsob, jak veřejně ponížit Trumpa

Kamala Harrisová
Kamala Harrisová
Foto: FDFA Communication

Viceprezidentka Spojených států Kamala Harrisová v sobotu vyzvala svého republikánského protivníka v prezidentských volbách, Donalda Trumpa, aby měl během jejich nadcházející televizní debaty neustále zapnutý mikrofon. 

Demokratická kandidátka a bývalý americký prezident již potvrdili svou účast na společné debatě, která se uskuteční 10. září a bude odvysílána stanicí ABC News.

"Donald Trump se podřizuje svým poradcům, kteří mu nedovolují jít do debaty se zapnutým mikrofonem. Pokud mu nevěří jeho vlastní tým, jak mu mohou věřit Američané?" napsala Harrisová na sociální síti X.

„Kandidujeme na prezidentský úřad Spojených států. Pojďme debatovat transparentně – s mikrofony zapnutými po celou dobu," dodala.

Zatímco zapnuté mikrofony mohou kandidátům umožnit lepší komunikaci, mohou také zachytit nevhodné komentáře, které nejsou určeny pro veřejnost. Vypínání mikrofonů během debaty má zabránit přerušování a překřikování mezi kandidáty, poznamenává Reuters.

Trump prohlásil, že by raději měl mikrofon zapnutý po celou dobu a že se mu nelíbilo vypínání mikrofonů během poslední debaty s Joem Bidenem.

Trumpův volební tým ale zdůraznil, že bylo dohodnuto, že v zářijové debatě budou platit stejná pravidla jako při debatě s Bidenem, kdy se mikrofony vypínaly.

Pokud k zářijové debatě dojde, bude to poprvé, kdy se Harrisová a Trump setkají tváří v tvář od odstoupení prezidenta Joea Bidena z prezidentského souboje po jeho slabém výkonu v červnové debatě s Trumpem, kterou odvysílala stanice CNN.

Začátkem října by měla stanice CBS News odvysílat také debatu mezi demokratickým kandidátem na viceprezidenta Timem Walzem a jeho republikánským soupeřem JD Vanceem, připomíná Reuters. 

Témata:  Kamala Harrisová Donald Trump

Související

Aktuálně se děje

2. dubna 2025 23:29

2. dubna 2025 16:54

Co bude s Grónskem? Dánové dříve dali USA volnou ruku, nátlak ale trpět nebudou

Grónsko, největší ostrov světa, se ocitlo v centru neobvyklé globální pozornosti. Rétorika prezidenta Donalda Trumpa o jeho možném začlenění pod Spojené státy vzbudila obavy mezi spojenci. Ačkoli bezpečnostní argumenty nejsou v kontextu Arktidy bezdůvodné, posílení americké národní bezpečnosti by mělo vycházet ze spojenectví a důvěry, nikoliv z nátlaku. Grónsko může být klíčovým partnerem, ne cílem agrese.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy