Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Horor u japonského ostrova: Objevena další "loď duchů" z KLDR

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Policejní hlídka na japonském ostrově Sado objevila na pobřeží zbytky dřevěné rybářské lodi, uvnitř se nacházely ostatky pěti lidí. Podle agentury Kjódó se nejspíše jedná o další tak zvanou "loď duchů" ze Severní Koreje, kterých zejména v zimních měsících vyplavuje moře každý rok desítky.

Japonská pobřežní stráž v sobotu uvedla, že při prozkoumání vraku našla uvnitř ostatky pěti osob, které zemřely už před delší dobou. Jednalo se totiž z větší části jen o kosterní pozůstatky. Na boku lodi byly viditelné zbytky nápisu v korejštině.

Five corpses and two human heads found on a North Korean ghost boat that washed up on the shores of a Japanese Island.https://t.co/icwvdam3jZ#fishermen #NorthKorea #maritime #Ghostboat

— Port & Terminal (@PortInsight) December 28, 2019

Vichr a mořské proudy přiženou k severojaponskému pobřeží každoročně množství člunů. Zpravidla to bývají právě chatrná severokorejská rybářská plavidla.

Podle stanice BBC se často spekuluje, že pasažéři těchto lodí mohli být lidé, kteří se pokoušeli z KLDR uprchnout. Dalším pravděpodobným vysvětlením je, že rybáři v chudé a nedostatkem potravin sužované Severní Koreji více riskují a vydávají se dál od svých běžných lovišť.

Témata:  Japonsko Severní Korea moře

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy