reklama

V Houstonu a okolí úřady vyhlásily stav ohrožení. "Jste-li ve škole, doma nebo v práci, zůstaňte tam. Jde o život," vzkázala na tiskové konferenci obyvatelům města Lina Hidalgová, zástupkyně místní samosprávy. Televizní záběry ukazovaly zatopené automobily na výpadovkách, záchranáři přepravovali obyvatele města z vodou ohrožených domů. Podle agentury AP bylo v Harris County, kde se nachází i Houston, evakuováno asi 1700 lidí. Zaplaveny byly také části jižní Louisiany.

Bez proudu je asi 100.000 lidí a zrušeno či odloženo bylo více než 900 letů z Houstonu. Na jihovýchodě Houstonu zemřel devatenáctiletý muž, který se dotkl elektrických drátů, když odváděl do bezpečí svého koně. Další muž ve věku kolem 40 až 50 let zemřel podle soudce v Harris County Eda Gonzalese, když se se svou dodávkou pokoušel projet zaplavenou oblastí u mezinárodního letiště George Bushe. Na místě podle agentury AP byla voda hluboká více než dva metry.

Podle houstonského starosty bylo ale město na záplavy připraveno mnohem lépe než v roce 2017, kdy hurikán Harvey způsobil miliardové škody a zabil desítky lidí.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama