reklama

"Je to naše nejtemnější hodina, ale my to zvládneme," parafrázoval Conte jeden z citátů britského premiéra Winstona Churchilla z 2. světové války.

"V současné fázi je obtížné dělat předpovědi. Čelíme novému typu viru. Vláda intenzivně a co nejsoustředěněji koordinuje organizační mašinerii. Chceme šíření viru omezit a posílit zdravotní struktury, abychom tuto výzvu zvládli. Jsme silná země," uvedl Conte v rozhovoru, který dnes otiskl italský list La Repubblica.

Premiér vyzval Italy, aby změnili svůj životní styl a vzdali se společenských styků. "Není jednoduché ze dne na den změnit životní zvyklosti a přijmout osobní oběť pro společné blaho. S těmito obtížemi se potýkáme všichni," prohlásil šéf italské vlády. "Pokud budeme všichni respektovat pravidla, Itálie se brzy zotaví," dodal politik, který stojí v čele vlády od loňského června.

Sám Conte už podstoupil test na koronavirus poté, co se nakazil šéf koaliční Demokratické strany Nicola Zingaretti. U Conteho byl výsledek testu negativní. "Moji lékaři jsou starostliví a pozorně o mě pečují. Důvěřuji jim," řekl Conte.

reklama