Giuseppe Conte

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Itálie a Maďarsko zavádí tvrdá opatření proti covidu, Orbán bude vládnout skrz dekrety

Svět

V Maďarsku ode dneška platí přísnější opatření proti šíření koronaviru. Vláda například zavedla zákaz nočního vycházení a zakázala koncerty a taneční kluby, kde si návštěvníci nemohou sednout a nelze v nich zaručit dodržení bezpečných rozestupů. Země dnes zároveň oznámila 4219 potvrzených případů koronavirové infekce za den, což je dosud nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie, uvedla agentura Reuters.

Ilustrační foto

Svět

Itálie ve "válce" s koronavirem: Je to naše nejtemnější hodina, říká premiér Conte

Je to naše nejtemnější hodina. Současnou situaci, kdy Itálie drastickými opatřeními bojuje proti prudkému šíření nového koronaviru, tak komentoval italský premiér Giuseppe Conte v rozhovoru s deníkem La Repubblica. Šéf italské vlády vyjádřil přesvědčení, že země současnou krizi zvládne, a vyzval Italy ke změně životního stylu a k omezení společenských styků.

Ilustrační foto

Itálie zápolí s koronavirem: Opatření proti šíření nákazy prodloužena, Milán je vylidněný

Svět

Italská vláda podle očekávání prodloužila opatření proti šíření koronaviru. Na severu země, kde je nejvíce evidovaných případů nákazy platí nadále karanténa v 11 obcích. Informovala o tom dnes agentura ANSA, příslušný dekret podle ní podepsal v neděli večer italský premiér Giuseppe Conte. V nejhůře postižených krajích, jimiž jsou Lombardie, Emilia-Romagna a Benátsko, se nadále nebudou konat velké kulturní a sportovní akce.

Giuseppe Conte

Revoluce v Itálii: Conte představil rozsáhlé reformy. Co bude s uprchlíky?

Svět

Italský premiér Giuseppe Conte dnes na tiskové konferenci na závěr roku oznámil tříletý reformní plán o třiadvaceti položkách. Konkrétně jmenoval boj proti daňovým únikům a snížení daní, zeštíhlení byrokracie, digitalizaci státní správy či zjednodušení soudních řízení, napsala italská tisková agentura ANSA.

Uprchlíci, ilustrační foto

Svět

Itálie má řešení migrace. Budou Česku hrozit sankce?

Nová italská vláda hodlá co nejdříve prosadit dohodu o dočasném systému automatického přerozdělování migrantů mezi některé země Evropské unie tak, aby tíhu zodpovědnosti za nové migranty nenesly jenom nejexponovanější země na jihu kontinentu. Premiér Giuseppe Conte o tomto systému hovořil při své středeční návštěvě Bruselu a detaily hodlá ladit při schůzce ministrů vnitra na Maltě 23. října, uvedla dnes agentura AFP.

Vlajka Itálie

Politické zemětřesení v Itálii. Padla vláda, premiér Conte zaútočil na Salviniho

Svět

Italský premiér Giuseppe Conte dnes v parlamentu ohlásil svou demisi. Italská vláda, na níž se podílí Hnutí pěti hvězd (M5S) a kterou se rozhodla opustit koaliční Liga, podle něj končí. V projevu v italském Senátu, horní komoře parlamentu, Conte ostře kritizoval šéfa Ligy Mattea Salviniho, kterého obvinil, že staví své vlastní a stranické zájmy nad zájmy země.

Čínský prezident Si Ťin-pching

Itálie se přidala k Hedvábné stezce. Conte podepsal dohodu, Salvini hromuje

Svět

Itálie se stala prvním členem skupiny nejvyspělejších zemí G7, který se připojí k čínské globální infrastrukturní iniciativě nové Hedvábné stezky. V Římě dnes italský premiér Giuseppe Conte podepsal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem příslušné memorandum a v jejich přítomnosti byla podepsána řada dalších obchodních dohod.

Evropská unie, ilustrační foto

Italský premiér Conte kvůli blokuje závěry summitu EU kvůli migrantům

Svět

Brusel - Italský premiér Giuseppe Conte ve snaze prosadit do závěrů dnešního summitu Evropské unie své požadavky týkající se migrační problematiky, zablokoval už domluvených závěrů schůzky k tématům jako je obrana a bezpečnost či digitalizace evropského hospodářství. Řím žádá, aby se všechny země unie přihlásily ke sdílení odpovědnosti za migranty, kteří jsou zachráněni ve Středozemním moři.

Giuseppe Conte

Italský premiér Conte jede navzdory migračnímu sporu do Paříže

Svět

Řím/Paříž - Navzdory diplomatické roztržce se italský premiér Giuseppe Conte v pátek setká s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, s nímž má jednat mimo jiné o migrační politice. Obě země se dostali do sporu kvůli lodi Aquarius, na jejíž palubě je přes 600 uprchlíky a kterou Itálie odmítla vpustit do přístavu.

Giuseppe Conte

Svět

Itálie doufá ve spolupráci Ruska s G7

La Malbaie - Nový italský premiér Giuseppe Conte se shodl s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, že by Rusko mělo moci v co nejkratší době znovu spolupracovat se skupinou ekonomicky nejvyspělejších zemí světa G7. Proti tomu se striktně staví Berlín.

Giuseppe Conte

Itálie má vládu, premiér Conte složil přísahu

Svět

Řím - V Itálii dnes v prezidentském paláci složil přísahu nový premiér Giuseppe Conte. Třiapadesátiletý právník, akademik a politický nováček stane v čele první vlády v západní Evropě, kterou vytvořily populistické strany, a to Liga a Hnutí pěti hvězd (M5S). Conte nyní musí pro svůj kabinet získat příští týden důvěru v parlamentu, uvedla agentura Reuters. Liga i Hnutí pěti hvězd ale mají v obou komorách pohodlnou většinu.

Silvio Berlusconi, italský expremiér

Berlusconi prý nepodpoří novou italskou vládu

Svět

Řím - Strana bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho nepodpoří v hlasování o důvěře novou koaliční vládu protiimigrační a euroskeptické Ligy a protestního Hnutí pěti hvězd (M5S). Podle expremiéra je koaliční program "naivní knihou snů" a strana proto zamíří do opozice, napsala dnes agentura Reuters.

Giuseppe Conte

Svět

Nový premiérem Itálie se stal téměř neznámí právník Giuseppe Conte

Řím - Italský prezident Sergio Mattarella dnes jmenoval novým premiérem profesora práv a advokáta Giuseppa Conteho, kompromisního kandidáta protestního Hnutí pěti hvězd (M5S) a euroskeptické a protiimigrační Ligy. Informoval o tom list La Repubblica. Conte nyní sestaví seznam ministrů, které musí před tím, než nová vláda složí přísahu, schválil hlava státu. Itálie hledala cestu z povolebního patu téměř tři měsíce.

Giuseppe Conte

Bude Conte premiérem nebo nebude? Prezident jej nepotvrdil

Svět

Řím - Italský prezident Sergio Mattarella na dnešek pozval k dalším konzultacím ohledně sestavení vlády předsedy obou komor parlamentu. V pondělí protestní Hnutí pěti hvězd (M5S) a euroskeptická a protiimigrační Liga hlavě státu představily společného kandidáta na premiéra, nepříliš známého profesora práva Giuseppa Conteho. Jeho nástup do funkce a s ním i kontroverzní koaliční smlouva, která vyvolala obavy evropských partnerů a institucí, jsou podmíněny prezidentovým souhlasem.

Aktuálně se děje

20. června 2024 17:49

Armádní stíhačka v Polsku poškodila několik domů na severu země

Polský stíhací letoun MiG-29 ve čtvrtek během cvičení na severu země poškodil střechy několika domů. Informovala o tom polská armáda. Budovy podle nich zasáhla rázová vlna poté, co stíhačka překročila rychlost zvuku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy