S ohledem na velice nízké přírůstky nově nakažených koronavirem v Izraeli doporučuje ministerstvo nejprve naočkovat rizikové pacienty, příbuzné rizikových pacientů a děti v rodinách, které chtějí vycestovat do zahraničí. "Bez ohledu na rizikové skupiny se může nechat naočkovat každý, kdo o to bude mít zájem," dodalo.

Devítimilionový Izrael zahájil vakcinační kampaň 19. prosince. Na 5,5 milionu obyvatel již dostalo alespoň jednu dávku vakcíny, plně očkovaných je 5,1 milionu osob. Za posledních 24 hodin registrovaly zdravotnické úřady čtyři nové případy koronavirové nákazy. Aktuální počet pacientů s těžkým průběhem covidu-19 klesl na 230.

Minulý týden proto židovský stát zrušil téměř veškerá dosavadní omezení proti šíření koronaviru. Experti nicméně varují před nebezpečím možného zavlečení nových variant nákazy ze zahraničí.

Ministerstvo zdravotnictví tento týden na základě odborné studie oznámilo, že několik případů infekce srdečního svalu (myokarditidy), které se objevily v Izraeli především u mladších mužů, pravděpodobně souvisí s očkováním vakcínou od firem Pfizer a BioNTech. V Izraeli bylo do letošního května hlášeno 275 případů myokarditidy. Většina pacientů se zánětem nestrávila v nemocnici více než čtyři dny, lékaři 95 procent všech případů vyhodnotili jako mírných.