Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jihokorejský prezident vyzval MAAE, aby posílila monitorování aktivit KLDR

Jun Sok-jol
Jun Sok-jol
Foto: Wikimedia Commons

Jihokorejský prezident Jun Sok-jol vyzval Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE), aby zvýšila monitorování jaderných aktivit Severní Koreje. Jun se tak vyjádřil na schůzce s šéfem MAAE Rafaelem Grossim v Soulu.

Grossi slíbil, že Mezinárodní agentura pro atomovou energii vyvine maximální úsilí, aby zastavila jaderný program KLDR a zabránila šíření jaderných zbraní.

KLDR v letošním roce otestovala nebývalé množství svých střel, včetně mezikontinentální balistické rakety schopné zasáhnout pevninské území Spojených států. Podle jihokorejských a amerických činitelů rovněž dokončila přípravy na svou první jadernou zkoušku od roku 2017.

Mezinárodní agentura pro atomovou energii nemá do Severní Koreje přístup od roku 2009, kdy Pchjongjang vyhostil inspektory MAAE.

Témata:  Jun Sok-jol Severní Korea Jižní Korea

Související

Aktuálně se děje

12:06

Mason a Kourtney: Když syn přeroste matku nejen výškou

Mason Disick, nejstarší syn Kourtney Kardashian a Scotta Disicka, se stal středem pozornosti poté, co byl spatřen během rodinného nákupu v Los Angeles. Čtrnáctiletý teenager, který doslova přerostl svou matku, si svým stylem a držením těla získává srdce fanoušků. Mason, známý svou rezervovaností vůči médiím, zaujme nejen svou výškou, ale i módními volbami, které odrážejí jeho unikátní osobnost. Jeho odklon od života pod reflektory přitahuje pozornost o to více.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.