reklama

Johnson tvrdí, že chodit do školy pro děti s sebou nese "velmi, velmi malé" nebezpečí nákazy. Nicméně školské odbory zaměstnance základních škol varovaly, že vracet se do práce je nebezpečné a doporučují, aby všechny školy přešly na distanční výuku.

V Británii bude od pondělka v očkovacích centrech asi 530.000 dávek vakcíny proti koronaviru vyvinuté na Oxfordské univerzitě ve spolupráci s firmou AstraZeneca. Johnson připomněl, že se stále očkuje z "několika milionů dávek" vakcíny od firem Pfizer a BioNTech. "Naočkovali jsme milion lidí - více než zbytek Evropy dohromady," řekl Johnson.

Aby Británie získala nad pandemií covidu-19 kontrolu, musí být podle odborníků naočkovány dva miliony lidí týdně. Na otázku, jak vláda chce tohoto počtu dosáhnout, Johnson řekl, že k tomu nemá žádné podrobnosti.

Británie v sobotu zaznamenala dalších 57.725 nových případů koronavirové infekce, nejvíce od začátku pandemie. Johnson v dnešním interview připustil, že situace je vážná a upozornil, že Anglii nejspíš čeká zpřísnění protikoronavirových opatření.

reklama