Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kim Čong-un má obavy z koronaviru. Doufá, že Jižní Korea epidemii zvládne

Kim Čong-un
Kim Čong-un
Foto: KCNA

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v dopise jihokorejskému prezidentovi Mun Če-inovi vyjádřil přesvědčení, že se Jižní Korea vypořádá s šířením nového koronaviru. Kim ale v textu také nabídl svůj názor na situaci na Korejském poloostrově.

S odvoláním na sdělení jihokorejské prezidentské kanceláře a jihokorejských médií o tom dnes informovala agentura Reuters.

V Jižní Koreji v posledních dnech přibývá případů nákazy novým typem koronaviru rychleji než v Číně, odkud se virus začal původně šířit. Naprostá většina postižených je z města Tegu a okolí. Jihokorejský prezident Mun vyhlásil rychle se šířící nákaze válku.

Message from President Moon Jae-in(@moonriver365) on Joint Efforts to Overcome COVID-19 Outbreak pic.twitter.com/bUokRyNy3V

— The Office of President Moon Jae-in (@TheBlueHouseENG) March 5, 2020

Dosavadní bilance koronaviru v Jižní Koreji činí 5766 případů, z toho 438 nových případů úřady zaznamenaly ve středu. Nemoci v zemi podlehlo 37 lidí.

Severní Korea tvrdí, že zatím nezaznamenala žádný případ nákazy novým koronavirem, přestože sousedí s Čínou a Jižní Koreou. KLDR v rámci přísných preventivních opatření již dříve uzavřela své státní hranice.

Témata:  Severní Korea Jižní Korea Kim Čong-un koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

7. července 2025 12:13

Extrémně deštivé počasí na Moravě a ve Slezsku. Meteorologové nastínili scénář

Počasí v Česku prochází po uplynulém víkendu patrnou změnou. Ochladilo se, ale to nebude všechno. V úterý a ve středu očekávají meteorologové na severu či východě Moravy a hlavně ve Slezsku potenciálně zajímavou dešťovou situací. Nedělní výstupy modelu Aladin naznačují lokálně i velmi extrémní úhrny, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy