reklama

"Také mám koronavirus," prohlásil Zingaretti ve videu umístěném na facebooku. Uvedl, že je v domácí izolaci a že všichni lidé, s nimiž v posledních dnech přišel do kontaktu, by měli být podrobeni testům. Zingaretti dodal, že se cítí dobře.

Itálie, která je nejhůře zasaženou zemí Evropy, do pátečního večera evidovala 4636 případů nakažení virem Sars-CoV-2 a 197 obětí, informuje La Repubblica.

Itálie v poslední době hlásí víc úmrtí nakažených než kterákoli jiná země na světě. V zemi jsou zavřené školy, univerzity, kina i divadla.

Velitelství ozbrojených sil USA pro Evropu (EUCOM) dnes oznámilo, že virus byl potvrzen také u příslušníka amerického námořnictva umístěného v Neapoli. Jde o vůbec prvního nakaženého amerického vojáka nasazeného v Evropě.

První případ infekce dnes oznámila také Malta. Maltský ministr zdravotnictví Chris Fearne řekl, že pacientkou je 12letá italská dívka, která s rodinou žije na Maltě. Nedávno byla spolu s rodiči a sestrou na dovolené v severní Itálii. Na Maltě měli příslušníci rodiny minimální kontakt s dalšími lidmi. Dívka je nyní na infekčním oddělení místní nemocnice a daří se jí dobře, řekl Fearne.

reklama