reklama

Írán po dnešním oznámení eviduje již čtyři oběti koronaviru z celkem 18 nakažených lidí. Úřady přitom zaznamenaly sedm nových případů v již zasaženém městě Kom, čtyři v Teheránu a dva v provincii Gílán na severu země. Z vyjádření ministerstva není jasné, kde nakažení nemoci podlehli.

Již druhou oběť koronaviru ohlásila Jižní Korea, kde se zdvojnásobil počet nakažených na více než 200. Je jí pacient z nejhůře zasaženého města Tegu, jehož lékaři nedávno převezli na léčení do druhého největšího města v zemi Pusanu.

V Izraeli se nákaza prokázala u ženy, jež se tento týden vrátila z výletní lodi Diamond Princess, která byla kvůli korovaniru od začátku února v karanténě v japonském přístavu Jokohama. Podle izraelského ministerstva zdravotnictví se u dalších asi deseti navrátivších z obřího plavidla nemoc nepotvrdila. Infikovaná žena je nyní v karanténě, informuje agentura Reuters.

Úřady v Lombardii ráno uvedly, že se koronavirem nakazil Ital, který se setkal s přítelem, jenž se nedávno vrátil z Číny. Jednalo se přitom o první případ, kdy se virus přenesl z člověka na člověka na území Itálie. Později pak lombardská správa doplnila, že se nákaza objevila také u manželky a blízkého přítele nově infikovaného.

Ve vesnici Codogno, odkud nakažení pocházejí, nyní lékaři testují na koronavirus asi stovku obyvatel. Podle místních médií umístili kolem 60 lidí preventivně do karantény.

V Itálii byly dosud potvrzeny pouze tři případy nákazy - dva čínští turisté z města Wu-chan, jež je považováno za epicentrum epidemie, a jeden Ital, který se do vlasti vrátil ve speciálu, který do Wu-chanu vyslala vláda k evakuaci svých občanů.

reklama