Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Koronavirus obchází Bratislavský hrad, Čaputová je v domácí karanténě

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Foto: Facebook

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zůstane do pátku preventivně v domácí karanténě, protože jeden z pracovníků její kanceláře přišel do kontaktu s člověkem pozitivně testovaným na koronavirus. ČTK o tom dnes informoval mluvčí prezidentky Martin Strižinec.

Čaputová zároveň zrušila svůj pracovní program. Například na dnešek měla naplánované schůzky s předsedou českého Senátu Milošem Vystrčilem a s rakouským kolegou Alexanderem Van der Bellenem.

Ve čtvrtek a v pátek zase Čaputová plánovala navštívit střední Slovensko.

Slovensko se v Evropě řadí k zemím s nízkým výskytem choroby covid-19. Koronavirem se podle dostupných informací dosud nenakazil žádný přední politik země.

Témata:  Zuzana Čaputová koronavirus (coronavirus) COVID-19 Slovensko prezident Slovenska

Aktuálně se děje

22. srpna 2026 8:33

První slova přihlížející Veroniky Žilkové. Tohle řekla o útoku na Jaromíra Soukupa

Útok na Jaromíra Soukupa, jímž se již přes dva týdny zabývají středočeští policisté, okomentovala po Agátě Hanychové, která má s podnikatelem dceru, i její maminka Veronika Žilková. Jak vnímá nastalou situaci? 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy