Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kreml označil spekulace o existenci Putinových dvojníků za lži

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Foto: kremlin.ru

Kreml dnes označil za lži veškerá tvrzení, že ruský prezident Vladimir Putin se skrývá většinu času v bunkru a má dvojníky. Podle mluvčího Dmitrije Peskova jde o výmysly. Na jeho vyjádření upozornila agentura Reuters.

Peskov vyjmenoval údajné výmysly o Rusku v projevu, který se dotýkal ruské historie po pádu Sovětského svazu v roce 1991. 

"Možná jste slyšeli, že (Putin) má mnoho dvojníků, kteří pracují za něj, zatímco on sedí v bunkru. Zase další lež," poznamenal mluvčí Kremlu na tiskové konferenci v Moskvě. "Sami vidíte, jaký je náš prezident: vždycky byl a stále je megaaktivní," pokračoval.

Peskov, který patří k blízkým spolupracovníkům prezidenta, uvedl, že ti, kdo s prezidentem pracují, mají problém s ním udržet krok. "Jeho energii mu můžeme jen závidět. Zdraví mu lze, dá-li Bůh, jen přát," řekl mluvčí.

Kreml opakovaně vyvrací spekulace, že je Putin nemocný. "A samozřejmě, nesedí v žádném bunkru. To je taky lež," dodal Peskov.

Témata:  Vladimír Putin Dmitrij Peskov Rusko

Aktuálně se děje

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.