Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov novináře tázající se na informace z Kyjeva odkázal na předchozí rozkaz ruského prezidenta Vladimira Putina, podle kterého nemají ruští vojáci na Azovstal útočit. Putin v dubnu nařídil, aby jeho armáda raději zbývající ukrajinské obránce v metalurgickém závodě zablokovala.

"Jiné rozkazy vrchní velitelé nedostali," řekl Peskov. Podle něj jsou dnes v provozu také humanitární koridory, o kterých ve středu večer hovořila Moskva. Z Azovstalu mají pro civilisty vést humanitární koridory dnes, v pátek a v sobotu. Kyjev se k těmto evakuačním trasám nevyjádřil. Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková dříve uvedla, že ustanovení jednotlivých evakuačních tras musí předcházet vyjednávání mezi oběma stranami bojů a jednostranné otevření koridorů nezaručuje jejich bezpečnost.

Dnešním zprávám z Moskvy odporují informace z ukrajinských médií o nelítostných bojích o ocelárny. "Včera (ve středu - pozn. ČTK) se ruská vojska dostala do areálu Azovstalu, ale byla vytlačena našimi obránci," sdělil dnes podle ukrajinské agentury Unian v televizním vysílání poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Oleksij Arestovyč.

Zástupce velitele ukrajinského pluku Azov Svjatoslav "Kalyna" Palamar vyzval ve videoprohlášení světové společenství k evakuaci civilistů z oceláren a velitele ukrajinských sil, aby se postaral o zraněné vojáky na místě. Vojáci podle Palamara v agónii umírají, poněvadž se jim nedostává odpovídající pomoci. Palamar také uvedl, že Rusové svůj slib o dočasném příměří, které by umožnilo další evakuaci, nedodržují. V minulých dnech mohlo několik skupin civilistů areál opustit díky dočasnému příměří dojednanému OSN, další civilisté ale v ocelárnách zůstávají.