Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kuleba chce, aby africké státy podpořily Ukrajinu proti Rusku

Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba
Foto: Facebook Dmytro Kuleba

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba vyzval africké státy, aby přestaly být neutrální v otázce války na Ukrajině. Kuleba ve středu podle AP v Etiopii řekl, že Kyjev velmi naštval přístup některých afrických zemí. Vyzval je proto, aby nabídly diplomatickou podporu zemi, která čelí ruské agresi.

"Neutralita není odpovědí," řekl Kuleba novinářům a zdůraznil africkým státníkům, že k narušení mezinárodně uznávaných hranic a zločinům může výhledově dojít i v jejich bezprostředním okolí.

Ministr zároveň vyzval africké země, aby podpořily desetibodový mírový plán ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ukrajina podle něj stojí o oboustranně výhodné vztahy s Afrikou.

"Musíme si navzájem připomenout, jak důležitá je Afrika pro Ukrajinu a naopak," dodal Kuleba, jehož země vyváží do Afriky značnou část své produkce obilovin.

Témata:  Dmytro Kuleba Afrika Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy