Ruské útoky na Kyjev nepolevují ani v červnu. Mezi dvěma zraněnými při nočním útoku na ukrajinskou metropoli je dítě. Oběti hlásí po ostřelování z ukrajinské Záporožské a ruské Bělgorodské oblasti.
Šéf kyjevské vojenské správy Ruslan Kravčenko na facebooku uvedl, že Rusové v noci zaútočili s pomocí raket a dronů. Nedošlo sice k žádnému přímému zásahu, ale padající trosky zranily dva lidi. Úřad žalobce na telegramu uvedl, že jde o jedenáctileté dítě a osmašedesátiletého muže.
Ruské dělostřelectvo ostřelovalo také Záporožskou oblast. Podle informací agentury Ukrinform čelilo ostřelování celkem 22 měst či vesnic, přičemž zemřel osmašedesátiletý muž a další dva lidé ve věku 35 a 60 let utrpěli zranění.
Ostřelování hlásí i Rusko. Gubernátor příhraniční Bělgorodské oblasti podle serveru Meduza uvedl, že v jedné vesnici zemřely dvě ženy jedoucí v autě, které zasáhly fragmenty dělostřeleckého granátu. Dva muži z jiného vozu byli hospitalizováni v kritickém stavu.
Témata: válka na Ukrajině, Rusko, Ukrajina
Související
22. června 2025 13:22
20. června 2025 12:20
20. června 2025 9:41
14. června 2025 21:56
11. června 2025 20:20
9. června 2025 11:44