Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lékaři objevili záhadnou nemoc. Šíří se a připomíná smrtící SARS

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Čínští odborníci zkoumají vážné onemocnění dýchacích cest, které postihlo 27 lidí ve městě Wu-chan a někteří ho přirovnávají k epidemii SARS z let 2002-2003. Informovala o tom dnes agentura AP.

Městská zdravotní komise v prohlášení uvedla, že sedm z nemocných, kteří mají symptomy virového zápalu plic, je ve vážném stavu. Většina z nich navštívila trh s mořskými plody ve Wu-chanu, který by tak mohl být zdrojem nákazy.

Nepotvrzené informace kolující po internetu tvrdí, že nemoc způsobila nákaza koronavirem SARS (z anglického Severe Acute Respiratory Syndrome, česky těžký akutní respirační syndrom), který se v roce 2002 objevil v jižní Číně a zemřelo na něj více než 700 lidí v několika zemích a oblastech.

Zdravotní komise nicméně uvedla, že příčina nákazy zatím není známá, a vyzvala obyvatele, aby nepropadali panice.

Témata:  Čína EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

20. května 2025 13:31

Tajemství vzkazů pro Jiřího Bartošku (†78). Objevil se jeden, který překvapil

Zástupy lidí proudí od úterního dopoledne do pražského Rudolfina, aby se rozloučili s Jiřím Bartoškou. Přítomní mají možnost zanechat vzkaz v kondolenční knize, která bude následně předána rodině zesnulého herce. Co je nejčastěji zmiňováno? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?