Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lotyšská vláda chce auta zabavená opilým řidičům posílat na Ukrajinu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Osobní vozidla zabavená v Lotyšsku lidem řídícím pod vlivem alkoholu by se mohla posílat na Ukrajinu. Navrhuje to lotyšská vláda, podle které by automobily dostali ukrajinští vojáci bránící zemi před ruskou invazí. Informovala o tom lotyšská stanice LSM.

Lotyšsko loni zavedlo přísnější tresty pro řidiče pod vlivem alkoholu. Mimo jiné je mezi nimi zabavení vozidla v případě, že má provinilec více než 1,5 promile alkoholu v krvi.

Příslušný lotyšský úřad ročně přijímal až 250 zabavených automobilů, po úpravě zákona se nicméně počet zabavených vozidel výrazně zvýšil, uvedla stanice. Záchytná parkoviště jsou nyní podle ní zaplněná zabavenými vozidly.

Vozidla si může kdokoliv koupit, protože jsou nabízena v aukcích, ve kterých není stanovena žádná vyvolávací cena. Změny potřebné k tomu, aby auta místo toho získala Ukrajina, nyní připravuje ministerstvo financí.

Témata:  Lotyšsko auto

Související

Aktuálně se děje

30. listopadu 2025 10:46

Zamilovaná Žilková šla s pravdou ven. Až na stará kolena chodí s křesťanem

Veronika Žilková je po rozchodu s předchozím partnerem už nějaký čas šťastně zamilovaná. Jednu věc zažívá se současným partnerem poprvé. Zatím nikdy totiž neměla po svém boku věřícího člověka. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy