"Živí se tím, co se nám nepodařilo udělat, a tím, co se nepodařilo mně samotnému, tedy uklidnit určitý hněv, dostatečně rychle reagovat na požadavky a zejména uspět v tom, že dám francouzské střední třídě a pracujícím vyhlídky na pokrok a bezpečí," uvedl Macron.

Vyjádřil se také k ruské invazi na Ukrajinu. Státy Evropské unie podle něj nesmí dopustit, aby na kontinentu vznikla nová železná opona. Dodal, že je ale důležité zohlednit rozdílné názory uvnitř bloku na Rusko i na válku na Ukrajině.

Le Penová se dnes ráno v rozhovorech pro rozhlasovou stanici Europe 1 a kanál CNews vrátila k obviněním Macrona, že je závislá na ruském vlivu kvůli půjčce, kterou si její strana vzala v roce 2014 u První česko-ruské banky. Macronova slova odsoudila jako "lež a pomluvu", které ji měly pošpinit. "Nejde o půjčku z Ruska, ale z česko-ruské banky," uvedla kandidátka Národního sdružení (RN). Banku založila v roce 1996 skupina IPB a ruská banka Vozrožděnije. Po zániku banky úvěr zdědila ruská firma Aviazapčast.

Le Penová popřela, že její zahraniční postoje souvisejí s touto půjčkou. "Mám geopolitickou vizi, kterou určují zájmy Francie a Francouzů," řekla. Krajně pravicová kandidátka ale opět potvrdila, že si přeje "sblížení" mezi Moskvou a Severoatlantickou aliancí, "jakmile bude podepsána mírová dohoda" s Ukrajinou. Jinak podle Le Penové hrozí spojení Číny a Ruska, které by "mohlo být možná největším nebezpečím 21. století pro bezpečnost a rovnováhu Francie a Evropy".