reklama

"V souladu s aktuálními hygienickými nařízeními, která jsou platná pro všechny, půjde prezident republiky na sedm dní do domácí karantény. Bude nadále pracovat a svých povinností se zhostí na dálku," uvádí tisková zpráva. prvním projevu příznaků nemoci. Průběh nemoci je u 42letého Macrona mírný. Doposud není jasné, kde se mohl nakazit, minulý týden se účastnil summitu EU v Bruselu, například ve středu jednal s portugalským premiérem.

Diagnóza byla stanovena pomocí RT-PCR testu, prezident ho podstoupil po prvním projevu příznaků nemoci. Průběh nemoci je u 42letého Macrona mírný. Doposud není jasné, kde se mohl nakazit, minulý týden se účastnil summitu EU v Bruselu, například ve středu jednal s portugalským premiérem.

Francouzský premiér Jean Castex měl sice dnes negativní test, přesto z preventivních důvodů půjde do karantény. V pondělí se s francouzským prezidentem potkal předseda Evropské rady Charles Michel, v úterý měl negativní test, přesto se rozhodl pro karanténu. Dobrovolnou karanténu do 24. prosince již oznámil španělský premiér Pedro Sánchez, který se s Macronem setkal v pondělí v Paříži.

Ve středu se s Macronem setkal portugalský premiér António Costa, který zatím čeká na výsledky testů, zrušil své oficiální cesty a zůstává v karanténě. V závěru minulého týdne se na summitu v Bruselu s francouzským prezidentem setkal lucemburský premiér Xaviel Bettel a irský premiér Micheál Martin, čekají na výsledky testů v karanténě. Prezidentova manželka Brigitte Macronová měla v úterý negativní test a nemá žádné příznaky, přesto půjde do karantény.

reklama