Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Macron slíbil Zelenskému další vojenskou a humanitární pomoc

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Foto: European Union

Francie zesílí vojenskou a humanitární pomoc Ukrajině, slíbil dnes v telefonátu prezident Emmanuel Macron svému protějšku Volodymyru Zelenskému. Informují o tom světové agentury s odvoláním na sdělení Elysejského paláce. Další podporu Kyjevu přislíbil i britský premiér Boris Johnson.

"Potvrdil, že Spojené království poskytne další vojenskou pomoc, aby Ukrajincům poskytlo vybavení potřebné k obraně," uvedl mluvčí Johnsona po telefonátu šéfa britské vlády se Zelenským.

Macron dnes svůj protějšek v rozhovoru také informoval o prodloužení mise francouzských expertů, kteří pomáhají shromažďovat důkazy o zločinech spáchaných v souvislosti s ruskou agresí.

Ukrajina v pátek uvedla, že jen v Kyjevské oblasti byly dosud objeveny hromadné hroby s těly 900 civilistů. Ruské síly podle Zelenského také pálily těla zabitých v mobilních krematoriích, takže nikdo neví, kolik lidí na Ukrajině dohromady zemřelo.

Témata:  Emmanuel Macron Volodymyr Zelenskyj Ukrajina Boris Johnson

Související

Aktuálně se děje

14. listopadu 2025 5:00

Počasí bude o víkendu chladnější. Teploty klesnou

O víkendu nás čeká chladnější počasí. Podle ČHMÚ.cz se denní teploty budou pohybovat kolem deseti stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.