Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ministr životního prostředí Dominikánské republiky byl zastřelen

Orlando Jorge Mera
Orlando Jorge Mera
Foto: Instagram Orlando Jorge Mera

V Dominikánské republice byl dnes zastřelen tamní ministr životního prostředí a přírodních zdrojů. S odvoláním na prezidentský úřad o tom informovaly agentury AP a Reuters. Orlando Jorge Mera byl zabit přímo ve svém úřadě, uvedla AP. Policie zadržela podezřelého ze střelby, úřady jej identifikovaly jako Miguela Cruze. Jeho motiv zatím není znám, podle prezidentské kanceláře byl dávným přítelem ministra.

Pracovníci resortu životního prostředí a přírodních zdrojů novinářům řekli, že v budově slyšeli nejméně sedm výstřelů. Krátce poté na místo dorazily policejní jednotky.

"Jeho smrt je tragédie," řekl novinářům ministrův vládní kolega Bartolomé Pujals. "My Dominikánci se musíme spojit a dosáhnout míru a mírového soužití. Už žádné násilí," dodal.

Zastřelený ministr pocházel z vlivné politické rodiny, poznamenala AP. Orlando Jorge Mera byl synem bývalého prezidenta Salvadora Jorgeho Blancy, který byl v úřadu v letech 2002 až 2006. Jeho sestra působí v administrativě současné hlavy státu a syn je poslancem, píše AP.

Pětapadesátiletý advokát Orlando Jorge Mera se stal ministrem životního prostředí a přírodních zdrojů v roce 2020.

Témata:  Orlando Jorge Mera Dominikánská republika

Aktuálně se děje

10:27

Nevydařená dovolená v Egyptě. Marie Růžičková se hlasitě rozčiluje

Česko momentálně s napětím sleduje mistrovství světa v hokeji, jehož se jako hráč i trenér v minulosti opakovaně zúčastnil Vladimír Růžička. V posledních letech ale zažil ústup ze slávy. Šampionát i tak jistě sleduje, zatímco jeho manželka Marie vyrazila na dovolenou do Egypta. Letošní zážitek ze severoafrické země je zatím speciální. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?