Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mladý izraelský voják nepřežil útok v obchodním centru. Pachatel je po smrti

Izraelská armáda
Izraelská armáda
Foto: Israel Defence Forces

Izraelský voják nepřežil útok nožem v nákupním centru ve městě Karmiel na severu Izraele, uvedla BBC s odvoláním na místní úřady. Další člověk utrpěl při incidentu vážné zranění, útočník je po smrti.

Podle policie útočil obyvatel nedalekého převážně Araby obývaného města Nahaf, který byl zastřelen na místě tragické události. Izraelská armáda IDF potvrdila, že obětí je devatenáctiletý seržant Aleksandr Iakiminskyi. 

Na sociálních sítích se objevily záběry z průmyslových kamer, které zachycují muže, který opakovaně bodl nožem dva ozbrojené muže v uniformách. Útočník se následně na videu dává na útěk, přičemž je zasažen a padá k zemi. 

Policie uvedla, že případ vyšetřuje pro podezření z teroristického útoku. Strážci zákona zadrželi několik příbuzných pachatele. K odpovědnosti za útok se nepřihlásila jakákoliv skupina. Palestinské hnutí Hamás nicméně podle BBC uvedlo, že šlo o "přirozenou reakci" na údajné izraelské zločiny v Pásmu Gazy a na Západním břehu. 

Záchranná služba k incidentu sdělila, že její členové na místě ošetřovali dva muže s bodnými ranami. U jednoho z nich byla nutná resuscitace, v nemocnici později zemřel. Druhý zraněný leží na jednotce intenzivní péče. 

Násilných útoků v Izraeli ještě přibylo poté, co Hamás rozpoutal na začátku loňského října konflikt s Izraelem. Podle údajů OSN zemřelo do července rukou Palestinců 22 izraelských občanů. 

Témata:  Izraelská armáda Izrael

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy