"Každá země má právo zajistit svou bezpečnost a samozřejmě si i vybrat způsob, jakým svého cíle dosáhne," řekl Putin v televizním vysílání s tím, že pro Kyjev platí jedna podmínka. "Při zajištění bezpečnosti jedné země by neměla být ohrožena země jiná," podotkl.

Podle deníku Guardian také šéf Kremlu prohlásil, že dodávky nových zbraní Ukrajině nezmění nic na bojišti, pouze dále vyeskalují konflikt. Západem poskytnuté tanky jsou prý primárním cílem ruských jednotek. Připustil také, že nemusí být prodloužena černomořská obilná dohoda.

Ruský prezident rovněž ve čtvrtek vystoupil na technologické konferenci, kde prohlásil, že nepřátelé Moskvy doufali, že se vzdá. Přítomné hosty ujistil, že k tomu nedojde. "Rusko půjde jedině dopředu, zvolí si vlastní cestu, aniž by se izolovalo od ostatních," uvedl podle TASS.

Podle Putina odpověděla země na "externí výzvy" zlepšením kvality a efektivity práce a rozšířením svobody. Situaci přirovnal k roku 2014, kdy Rusko čelilo první vlně zahraničních sankcí.

"Dnes se odehrávají podobné pozitivní procesy v průmyslu a technologické oblasti. Je ale třeba chápat, že za současných podmínek se musíme ve vývoji soustředit na prioritní úkoly," dodal prezident.