Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž odmítl v Německu potřást úřednici rukou, nezíská občanství

Muslimové
Muslimové
Foto: Pixabay

Muž, který kvůli svému fundamentalistickému světonázoru odmítá potřást ženě rukou, nemá nárok na německé občanství. Rozhodl o tom správní soud v německém Mannheimu, informovala dnes agentura DPA. Proti rozhodnutí se lze ještě odvolat.

Soud se zabýval stížností Libanonce, který žije v Německu legálně od roku 2002 a pracuje jako primář v nemocnici. V roce 2015 měl získat německé občanství, při plánovaném předání dokumentů ale odmítl příslušné úřednici potřást rukou. Migrační úřad mu proto odmítl občanství udělit.

Proti rozhodnutí soudu se Libanonec bránil u soudu ve Stuttgartu, který jeho stížnost zamítl. S názorem soudu nižší instance se nyní ztotožnil i vyšší správní soud. Podle něj postoje dotčeného muže nezaručují, že se dokáže integrovat do německé společnosti.

V soudním spisu se podle agentury DPA píše, že Libanonec, který je přívržencem radikálního výkladu islámu, takzvaného salafismu, odmítá podávat ruku všem ženám. Podle něj totiž hrozí, že by v něm mohl kontakt s osobou opačného pohlaví vyvolat sexuální pokušení, případně by se mohl dopustit nemorálního jednání. Libanonec rovněž uvedl, že při sňatku slíbil své manželce, německé muslimce syrského původu, že žádné jiné ženě ruku nepodá.

Témata:  Německo muslimové Islám

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.