Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Euboie spadlo hasičské letadlo se dvoučlennou posádkou

Canadair, ilustrační fotografie.
Canadair, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Řecko v rámci boje s přírodní katastrofou v podobě ničivých lesních požárů na pevnině i na ostrovech potkala i lidská tragédie. Na ostrově Euboia se v úterý během akce zřítilo hasičské letadlo. Na palubě byli dva lidé.

O pádu letadla informovala řecká státní televize ERT, která rovněž zveřejnila video z incidentu. Žluto-červený stroj na záběrech prolétá nad ohněm a v pádu mizí za terénem. Následně vyšlehnou plameny a k nebi začne stoupat dým.

"Řecké letadlo Canadair s nejméně dvěma lidi na palubě se zřítilo u Platanista," uvedl mluvčí hasičů Jannis Artopios bez bližších podrobností ohledně toho, zda posádka přišla o život. Z videa se to ale zdá být velice pravděpodobné.

Euboia je mezi lokalitami, na které kvůli probíhajícím požárům upozorňuje české ministerstvo zahraničí. Na ostrově zuří požáry v lokalitě Karystos, kde byly evakuovány čtyři oblasti, a také v lokalitě Platanistos, kde bylo ze sedmi míst evakuováno celkem dva tisíce osob.

Černínský palác varuje také před ohněm na ostrovech Rhodos a Korfu či novým ohniskem v oblasti Achaia/Aígio na severozápadním Peloponésu. Zmiňuje také, že pro okresy Rethymno, Heraklion a Lassithi na Krétě je v platnosti nejvyšší stupeň rizika požárů.

Témata:  požáry v řecku Řecko letectví a letadla

Aktuálně se děje

14. července 2024 15:18

Trump po atentátu vyzval k jednotě. Nezačneme se bát, vzkázal

Bývalý americký prezident Donald Trump se v neděli podruhé od atentátu veřejně vyjádřil k tomu, co se stalo. Republikánský prezidentský kandidát poděkoval Bohu a dal najevo, že ani nyní se nezačne bát. Trump se už za pár dní chystá znovu veřejně vystoupit.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy