Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že překazilo ranní ukrajinský útok bezpilotního stroje na zařízení na ruském území. "Protivzdušná obrana zničila bezpilotní letoun nad obvodem Voskresensk v Moskevské oblasti," sdělil úřad.

Starosta hlavního města Sergej Sobjanin už dříve podle TASS uvedl, že z předběžných informací vyplývá, že nedošlo ke škodám či obětem na životech. Kvůli útoku byl dočasně pozastaven provoz letišť Vnukovo a Domodedovo.

Britské ministerstvo obrany konstatovalo, že ukrajinský vzdušný útok v noci z úterý na středu byl největším od začátku konfliktu. Exploze byly hlášeny z Moskvy, Brjansku, Rjazaně či Pskova. Během celého srpna došlo k 25 separátním dronovým úderům.

Bezpilotní stroje mnohdy dosáhly svých cílů, což podle Londýna značí, že ruská protivzdušná obrana s nimi má problémy. "Rusko pravděpodobně přehodnocuje postavení protivzdušné obrany v oblasti mezi Ukrajinou a Moskvou, aby se s útoky lépe vypořádalo. Je pravděpodobné, že bude muset poskytnout další protivzdušné systémy ohroženým letištím," konstatovali britští pozorovatelé.

Ztráty ale počítá i Kyjev. V Doněcké oblasti na východě země se v úterý zřítily dva vojenské vrtulníky. Zemřelo šest pilotů s hodností důstojníků. Podle dostupných informací zemřeli při plnění bojového úkolu, přesná příčina tragédie není známá.

Piloti patřili k 18. samostatné brigádě armádního letectva. Její představitel Jevhen Rakita řekl stanici Suspilne, že jména zesnulých není možné z bezpečnostních důvodů zveřejnit. Jeden z pilotů byl z Poltavské oblasti.