reklama

Kimova dcera se poprvé objevila na veřejnosti v listopadu 2022, kdy společně s otcem sledovala úspěšný start severokorejské balistické rakety Hwasong-17. Od té doby se účastnila několika klíčových událostí a severokorejská média ji označila za otcovo nejmilovanější dítě.

Podle NIS bylo tvrzení o možném nástupnictví Kim Džu-ä podpořeno podrobnou analýzou jejích veřejných aktivit. Nicméně NIS zdůraznila, že stále uvažuje i o jiných možných nástupcích, vzhledem k tomu, že Kim Čong-un je relativně mladý, nemá zdravotní potíže a má ještě minimálně jedno další dítě. Kim Čong-un oslaví své 40. narozeniny v pondělí.

Severní Korea zatím nekomentovala spekulace ohledně nástupnictví. NIS původně považovala za předčasné označovat Kim Džu-ä za možnou nástupnici vzhledem k tradičnímu ovlivnění severokorejského mocenského žebříčku, který preferuje mužské postavení.

Od založení Severní Koreje v roce 1945 byli jedinými vládci muži z dynastie Kimovců. Kim Čong-un převzal moc v roce 2011 po svém otci Kim Čong-ilovi, který ji zase převzal po smrti svého otce Kim Ir-sena v roce 1994.

Podle NIS má Kim Džu-ä staršího bratra a jednoho mladšího sourozence, jehož pohlaví zatím není známo.