Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejstrašnější tábor pro uprchlíky: Je nedaleko hranic EU a hrozí v něm katastrofa

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto YouTube

Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) dnes varoval před hrozící humanitární katastrofou v přeplněném uprchlickém táboře Vučjak na hranici Bosny a Chorvatska. Výbor rovněž vyzval úřady, aby okamžitě přemístily obyvatele tábora do bezpečnější oblasti, uvedla agentura AP.

MVČK v prohlášení uvedl, že v táboře Vučjak, který migranti nazývají "Džungle", není tekoucí voda, nefunguje tam elektřina, nejsou tam použitelné toalety a uprchlíci žijí v přeplněných stanech.

Nyní se v táboře nedaleko města Bihač nachází asi 700 migrantů. Žijí v pouhých 80 stanech a stará se o ně jen pět dobrovolníků z bosenského Červeného kříže.

Tábor se nachází asi deset kilometrů od města na místě bývalé skládky. V přilehlé oblasti jsou navíc stále miny nastražené za války v letech 1992 až 1995.

Do Bosny už letos vstoupily tisíce migrantů ve snaze dostat se do západní Evropy. Chorvatsko, stejně jako Maďarsko a Slovinsko, uzavřelo pro utečence hranice.

Témata:  uprchlické tábory uprchlíci Bosna a Hercegovina

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.