Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ostrov Tchaj-wan zasáhlo zemětřesení o síle šesti stupňů

Tchaj-Wan
Tchaj-Wan
Foto: Pixabay

Ostrov Tchaj-wan dnes zasáhlo zemětřesení o síle šesti stupňů Richterovy škály. Otřesy byly citelné i v metropoli Tchaj-peji, kde se krátce rozechvěly budovy. Žádné škody nicméně zatím nejsou hlášeny, napsala agentura Reuters.

Zemětřesení podle úřadů vycházelo z hloubky 6,8 kilometru a jeho epicentrum se nacházelo v řídce osídleném okrese Chua-lien.

Tchaj-wan leží na rozhraní dvou litosférických desek, a zemětřesení tu proto nejsou neobvyklá. V roce 2016 zemřelo při otřesech na jihu ostrova více než 100 lidí. Zemětřesení o síle 7,3 stupně si v roce 1999 vyžádalo přes 2000 obětí.

Témata:  Tchaj-Wan zemětřesení

Související

Aktuálně se děje

1. července 2026 5:00

Počasí: Silné bouřky se přesouvají na Moravu, hrozí velké kroupy i vznik supercel

Meteorologové z ČHMÚ varují před dnešními silnými bouřkami, které se v plné síle přesouvají nad Vysočinu, Moravu a Slezsko. Bouřkový systém, v němž nelze vyloučit ani vznik supercel, s sebou přinese přívalové srážky s lokálními úhrny přesahujícími 50 milimetrů, kroupy větší než dva centimetry a nárazy větru o rychlosti kolem 90 kilometrů za hodinu, které mohou způsobit značné škody.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy