Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Papež František obdržel pozvání na Ukrajinu

Papež František
Papež František
Foto: unsplash.com

Ukrajinský premiér Denys Šmyhal dnes uvedl, že pozval papeže Františka na návštěvu válkou zmítané Ukrajiny. Informovala o tom agentura Reuters. Kyjev by uvítal i jeho pomoc při repatriaci dětí unesených ruskými okupanty.

Šmyhal při setkání požádal papeže o pomoc s repatriací tisíců dětí, kterých se během invaze Rusové chopili. "Poprosil jsem ho o pomoc s návratem ukrajinských dětí, které jsou zadržovány a deportovány do Ruska kriminálním způsobem," řekl.

Podle ukrajinského premiéra se řešil i mírový plán prezidenta Volodymyra Zelenského, přičemž došlo na žádost o asistenci papeže a Vatikánu při snaze naplnit všechny jeho body.

Šestaosmdesátiletý papež František v minulosti naznačil, že by se mohl zapojit do mírových snah. Dříve totiž řekl, že chce navštívit Kyjev, ale i Moskvu.

Témata:  Papež František Ukrajina

Aktuálně se děje

19. srpna 2026 21:44

Česko rozhodlo, kdo ho bude reprezentovat na Oscarech

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila českého kandidáta na cenu 99. ročníku americké Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) v kategorii mezinárodní celovečerní film. Akademici ČFTA v hlasování vybrali do oscarového klání celovečerní dokument Pepy Lubojacki Kdyby se holubi proměnili ve zlato. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy