Papež je v Bahrajnu, arabském ostrovním státě v Perském zálivu, od čtvrtka. Zúčastnil se tam mezinárodní konference, která měla posílit mezináboženský dialog, a setkal se také s bahrajnským králem Hamadem bin Ísou Chalífou a dalšími členy královské rodiny.

Podle agentury Reuters byla dnešní bohoslužba největším křesťanským shromážděním na Arabském poloostrově od papežovy návštěvy Spojených arabských emirátů v roce 2019. Tam tehdy mši sledovalo na 100.000 lidí.

Zhruba 70 procent bahrajnské populace tvoří muslimové. V zemi, která má necelé dva miliony obyvatel, žije malá katolická komunita složená převážně ze zahraničních pracovníků z Filipín, Indie a dalších jihoasijských zemí. Bahrajn jim na rozdíl od blízké Saúdské Arábie dovoluje víru praktikovat.

Papež v kázání ocenil, že Bahrajn se vůči křesťanské menšině staví relativně vstřícně. "Právě tato země je živoucím obrazem soužití v rozmanitosti, obrazem současného světa, který určuje neustálá migrace a koexistence myšlenek, zvyků a tradic," řekla hlava katolické církve.