Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Papež v Bahrajnu odsloužil mši pro 30.000 lidí, hovořil i k cizincům

Papež František
Papež František
Foto: unsplash.com

Papež František dnes na stadionu v hlavním městě Bahrajnu sloužil mši pro 30.000 lidí. V zemi, kde křesťané tvoří výraznou menšinu, hovořil během bohoslužby i k mnoha cizincům zejména z Jižní Asie, kteří tam pracují. Podle agentury AP proto kněží jeho kázání tlumočili do angličtiny a modlitby zazněly i v tamilštině, tagalšině či malajštině.

Papež je v Bahrajnu, arabském ostrovním státě v Perském zálivu, od čtvrtka. Zúčastnil se tam mezinárodní konference, která měla posílit mezináboženský dialog, a setkal se také s bahrajnským králem Hamadem bin Ísou Chalífou a dalšími členy královské rodiny.

Podle agentury Reuters byla dnešní bohoslužba největším křesťanským shromážděním na Arabském poloostrově od papežovy návštěvy Spojených arabských emirátů v roce 2019. Tam tehdy mši sledovalo na 100.000 lidí.

Zhruba 70 procent bahrajnské populace tvoří muslimové. V zemi, která má necelé dva miliony obyvatel, žije malá katolická komunita složená převážně ze zahraničních pracovníků z Filipín, Indie a dalších jihoasijských zemí. Bahrajn jim na rozdíl od blízké Saúdské Arábie dovoluje víru praktikovat.

Papež v kázání ocenil, že Bahrajn se vůči křesťanské menšině staví relativně vstřícně. "Právě tato země je živoucím obrazem soužití v rozmanitosti, obrazem současného světa, který určuje neustálá migrace a koexistence myšlenek, zvyků a tradic," řekla hlava katolické církve.

Témata:  Papež František

Související

Aktuálně se děje

9:26

Smutný konec příběhu Anny Slováčkové (†29). K nejhoršímu se schylovalo od pátku

Jak agresivní byla zákeřná nemoc, se kterou statečně bojovala Anička Slováčková, se ukázalo v posledních hodinách jejího života. Podle posledních informací se k nevyhnutelnému konci jejího životního příběhu schylovalo už od pátku. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Viktor Orbán

Zázračné bohatství kolem Orbána. Nový film šokuje Maďarsko

Luxusní hotely, prestižní developerské projekty i skrytý klub s elitní klientelou. Dokumentární film Dynastie odhaluje, jak se István Tiborcz, zeť maďarského premiéra Viktora Orbána, vyšvihl mezi nejbohatší muže země. Klíčovou roli v jeho podnikatelském vzestupu sehrály veřejné zakázky a vazby na státní instituce. Investigativní novináři z několika redakcí přinášejí detailní obraz systému, v němž moc a byznys splývají v jedno. S jedním z autorů snímku jsme mluvili o tom, co všechno zjistili – a proč právě teď jejich práce rezonuje i za hranicemi Maďarska.