Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pekarová Adamová jednala v Praze s ukrajinským protějškem Stefančukem

Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Předseda ukrajinského parlamentu Ruslan Stefančuk zavítal do Prahy, kde jednal se šéfkou Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou. Politici diskutovali o situaci na bojišti a především o konfiskaci zmrazených ruských aktiv.

Stefančuk poděkoval Česku za poskytnutí platformy pro druhý parlamentní summit Krymské platformy a také za podporu Ukrajiny a solidaritu s ukrajinským národem, napsala agentura Ukrinform.

Podle šéfa ukrajinského parlamentu se jednalo o důležitých tématech. "Hodně pozornosti bylo věnováno situaci na frontě, potřebám ukrajinských bezpečnostních a ozbrojených jednotek, přípravě a ochraně kritické infrastruktury. Dotkli jsme se mechanismů týkajících se zmrazených ruských aktiv a ilegální deportace ukrajinských dětí do Ruska," uvedl zástupce Kyjeva.

Politici diskutovali také o situaci ukrajinského finančního sektoru a snah o rekonstrukci země. Stefančuk zdůraznil, že se především dočkala podpory myšlenka obnovení teritoriální integrity Ukrajiny.

Předseda Nejvyšší rady Ukrajiny, jak se parlament označuje, bude v oficiální návštěvě České republiky pokračovat také zítra. V 10 hodin dopoledne jej na Pražském hradě přijme prezident republiky Petr Pavel.

Témata:  Markéta Pekarová Adamová Ukrajina válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy