Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet nově nakažených v Brazílii byl nejnižší od poloviny dubna

Brazílie, Rio de Janeiro
Brazílie, Rio de Janeiro
Foto: Pixabay

Počet nových případů koronaviru klesl v Brazílii v sobotu na nejnižší úroveň od poloviny dubna. Informovala o tom agentura EFE. Klesá také počet úmrtí, v zemi ale stále umírá přes tisíc nakažených lidí denně. Brazílie je po Spojených státech druhou zemí na světě s nejvyšším počtem úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19.

V sobotu ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že za předchozí den bylo diagnostikováno bezmála 48.500 nových případů nákazy koronaviru. Průměrný denní přírůstek za poslední týden tak činil zhruba 47.000 případů nákazy, což je nejnižší údaj od poloviny dubna.

Výrazně klesl i počet úmrtí. V sobotu ministerstvo zaznamenalo za předchozích 24 hodin 1205 úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19, průměrný přírůstek za poslední týden činil 1329 úmrtí denně. To je také nejnižší počet od dubna. Na vrcholu druhé vlny na jaře letošního roku v Brazílii umíralo i přes 3000 nakažených lidí denně.

Zlepšení epidemiologické situce úřady připisují očkování. V zemi bylo do soboty podáno zhruba 113 milionů dávek vakcín proti covidu-19. Alespoň jednu dávku dostalo zhruba 40 procent Brazilců, dokončené očkování má 15 procent obyvatel tohoto státu.

Podle údajů od začátku epidemie ale Brazílie, kde žije 212 milionů lidí, zůstává jednou ze zemí, kterou covid-19 postihl nejvíce. Potvrzených případů nákazy bylo 19 milionů a v souvislosti s touto nemocí zemřelo 533.000 lidí.

Témata:  Brazílie koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

4. prosince 2025 18:02

4. prosince 2025 16:46

4. prosince 2025 9:11

Jsou před ní náročné měsíce. Lucie Bílá a plán jejího přítele po vážné operaci

Lucie Bílá byla strachy bez sebe poté, co lékaři zničehonic odhalili vážný problém u jejího partnera. Radek Filipi se musel podrobit operaci mozku, po které nebude návrat do běžného života jednoduchý. Slova expertů to jen potvrzují. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Federica Mogherini

Mogheriniová rezignovala po obvinění z podvodu

Bývalá vysoká představitelka Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogherini rezignovala na svou funkci rektorky College of Europe. K tomuto kroku došlo poté, co byla jmenována podezřelou v rámci vyšetřování podvodu spojeného s údajným zvýhodňováním při udělování zakázky na diplomatické vzdělávání financované z fondů EU. Své rozhodnutí oznámila ve čtvrtek po zasedání výkonného výboru College.