Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Podle britských sázkových kanceláří volby ve Francii s převahou vyhraje Macron

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Foto: Facebook

Podle majitelů britských sázkových kanceláří nedělní prezidentské volby ve Francii s převahou vyhraje současná hlava státu Emmanuel Macron. Podle bookmakerů má 90procentní šanci na vítězství nad krajně pravicovou političkou Marine Le Penovou, napsala dnes agentura Reuters.

Podle posledních průzkumů plánuje Macrona volit 54,5 až 56,5 procenta voličů a jeho náskok na Le Penovou před rozhodujícím druhým kolem voleb každým dnem roste.

Sázkové kanceláře William Hill a Paddy Power vypsaly kurzy, které počítají s Macronovou výhrou na 90,9 procenta. Kancelář Ladbrokers vypsala na Macrona kurz 1,05:1, zatímco na Le Penovou 9:1.

Agentura Reuters ovšem poznamenala, že převaha v kurzech sázkových kanceláří ještě nutně neznamená, že se tak stane. Například v roce 2016 byly sázky v drtivé většině ve prospěch toho, že Británie bude v referendu hlasovat pro setrvání v Evropské unii. V den hlasování dával Betfair 88,5procentní kurz na vítězství odpovědi "zůstat", ale výsledek dopadl přesně opačně.

Témata:  volby ve Francii 1 Emmanuel Macron

Související

Aktuálně se děje

10. června 2026 18:37

První vyjádření Karlose Vémoly k odebrání lvice. Zápasník to těžce nese

Karlos Vémola prožívá na začátku června další těžké chvíle, což jen potvrdilo jeho vyjádření k úternímu zásahu veterinářů v jeho domě. Známý zápasník označil odebrání lvice Elsy na jednu z nejsmutnějších událostí letošního roku.

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Švýcarsko, ilustrační foto

Komentář

Švýcarsko se chystá na referendum, které může mít vliv i na Česko

Švýcarsko čeká v neděli hlasování, které může výrazně změnit podobu celé země. V celostátním referendu budou občané hlasovat o iniciativě, která má zabránit tomu, aby počet obyvatel země v budoucnu překročil hranici deseti milionů. V hlasování se střetávají obavy z masové migrace a nedostatku bydlení s varováními před hospodářským útlumem a roztržkou s Bruselem. Za těsného stavu průzkumů zůstává výsledek otevřený. V referendu se nejedná jen o omezení volného pohybu osob, ale také o zásadní změnu ve volném vstupu na švýcarský trh. Pokud by padl a vrátila se cla, byla by to pro český export citelná rána.