Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požáry zabíjejí důchodce. Desítky domů lehly popelem

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Lesní požáry, které v současné době sužují východ Austrálie, si vyžádaly první dvě oběti. Ve shořelém domě ve státě Nový Jižní Wales byly nalezeny pozůstatky 77letého muže a 69leté ženy, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

V nejlidnatějším australském státě Nový Jižní Wales a ve státě Queensland nyní zuří více než 65 požárů, z nichž mnoho je stále mimo kontrolu. Boj s ohněm v této části země podle hasičů ztěžují vysoké teploty, nízká vlhkost a silný vítr.

V Novém Jižním Walesu oheň tento týden zdevastoval přes 80.000 hektarů porostu a v obou postižených státech zničil přes 70 domů. V jednom z nich v odlehlé obci Coongbar nalezli policisté pozůstatky staršího manželského páru, po kterém v posledních dnech pátrali.

Ve státech Queensland a Nový Jižní Wales začaly letos lesní požáry dříve, než bývá obvyklé. Většinou provázejí až letní období, které na jižní polokouli trvá od prosince do února.

Témata:  požáry v Austrálii Austrálie požáry

Aktuálně se děje

14. července 2024 9:31

Světoví politici reagují na atentát na Trumpa. Ozval se i Babiš či Rakušan

Politické rozdíly stranou – na atentát proti Donaldu Trumpovi reagovali zahraniční politici ze všech koutů světa. Vyjadřují zneklidnění a znechucení nad útokem, zároveň však úlevu nad tím, že je kandidát v pořádku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy