Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předsedkyně EK von der Leyenová je v Kyjevě

Ursula von der Leyenová
Ursula von der Leyenová
Foto: Instagram

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v úterý ráno dorazila do Kyjeva na Ukrajinu, která už déle než 14 měsíců válčí s Ruskem. Podle očekávání ji čeká setkání s prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Von der Leyenová o svém příjezdu do ukrajinské metropole informovala na twitteru. Stejně jako jiní státníci přijela vlakem, což dokazuje zveřejněná fotografie z nádraží.

"Je skvělé být zpět v Kyjevě, kde jsou bráněny hodnoty, kterých si sami ceníme," poznamenala předsedkyně EK a připomněla, že dorazila na Ukrajinu na Den Evropy. "Vítám rozhodnutí prezidenta Zelenského zavést jej i tady na Ukrajině," dodala.

Den Evropy připadá na 9. května a za běžných okolností je podle EU oslavou míru a jednoty v Evropě. Členské země sedmadvacítky si připomínají výročí Schumanovy deklarace, v níž byla nastíněna myšlenka nové formy politické spolupráce v Evropě.

Témata:  Ursula von der Leyenová Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

1. března 2026 11:14

28. února 2026 20:18

Halina Pawlowská prozradila, s čím musí doma bojovat. Její partner má zásadní problém

Spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská oslavila sedmdesátku a při té příležitosti udělala na svých sociálních sítích vzácnou výjimku. Ačkoliv se svými fanoušky běžně sdílí řadu soukromých postřehů, její dlouholetý partner, producent Karel Czaban, se objektivu fotoaparátu spíše vyhýbá. Tentokrát se však na společném snímku z restaurace objevil v celé své kráse.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Alíréza Aráfí

Írán po zabití Chameneího povede tříčlenná rada ajatolláha Alírézy Aráfía

Írán oficiálně oznámil zřízení tříčlenné přechodné rady, která převzala správu státních záležitostí po zabití nejvyššího duchovního vůdce, ajatolláha Alího Chameneího. V neděli byl do tohoto dočasného orgánu jmenován ajatolláh Alíréza Aráfí, vlivný člen ústavního dozorčího orgánu. Spolu s ním radu tvoří úřadující prezident Masúd Pezeškiján a šéf soudní moci Gholám-Hosejn Mohsení-Edžeí.