Ursula von der Leyenová

Ursula von der Leyenová

Von der Leyenová ocenila plán pro Gazu. Ozval se i Guterres

Svět

Izraelský plán pro palestinské Pásmo Gazy uvítali předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová i generální tajemník OSN António Guterres. Americký prezident Joe Biden v pátek oznámil, že Izrael předložil palestinskému teroristickému hnutí Hamás návrh na úplné příměří v Pásmu Gazy. 

Ursula von der Leyenová

Šéfka EK von der Leyenová v Davosu vyzvala k další podpoře Ukrajiny

Svět

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová vyzvala mezinárodní společenství k pokračování podpory Ukrajiny, která čeká na další americké zbraně i nový balíček pomoci od EU. Předsedkyně EK to uvedla během úterního vystoupení na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu.

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Svět

Orbánova strana Fidesz vytáhla billboardy s von der Leyenovou

Maďarská vládní strana Fidesz premiéra Viktora Orbána nechala v zemi nainstalovat billboardy, které cílí na šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou. Upozornila na to agentura Reuters. Pro Fidesz jde o začátek kampaně před volbami do Evropského parlamentu, které proběhnou v červnu 2024.

Ursula von der Leyenová

Předsedkyně Evropské komise jedná v Kyjevě o vstupu Ukrajiny do EU

Svět

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v sobotu přicestovala do Kyjeva na neohlášenou návštěvu, kde má jednat o možném rozšíření Evropské unie. Při svém setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským se má zabývat klíčovými otázkami týkajícími se vstupu země do EU. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Ursula von der Leyenová

Evropská komise schválila upravený český plán obnovy

Svět

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

Ursula von der Leyenová

Slovinsko navštívila von der Leyenová, slíbila stovky milionů eur z EU

Svět

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve středu navštívila Slovinsko, které v uplynulých dnech zasáhly ničivé povodně. Členské zemi EU slíbila ještě letos pomoc z unijního fondu solidarity v hodnotě 100 milionů eur. Příští rok by to pak mohl být až trojnásobek.

Ursula von der Leyenová

Svět

Předsedkyně EK von der Leyenová je v Kyjevě

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v úterý ráno dorazila do Kyjeva na Ukrajinu, která už déle než 14 měsíců válčí s Ruskem. Podle očekávání ji čeká setkání s prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Ursula von der Leyenová

EU dává 500 milionů eur na podporu výroby munice v Evropě

Svět

Evropská komise dnes učinila další krok ve snaze urychlit dodávky zbraní a raket na Ukrajinu. Unie dá na výrobu munice v Evropě celkem 500 milionů eur. Podle předsedkyně komise Ursuly von der Leyenové tak dojde i k posílení vlastní obranyschopnosti sedmadvacítky.

Petr Pavel

Pavel a von der Leyenová se místo Bruselu sejdou v Praze

Domov

Petr Pavel a Ursula von der Leyenová se nakonec setkají až počátkem května v Praze. Oba politici měli dnes jednat v Bruselu, kde je český prezident na třídenní pracovní návštěvě. Předsedkyně Evropské komise ale musela z rodinných důvodů z belgické metropole odcestovat.

Ursula von der Leyen, německá ministryně obrany

Svět

EU musí pracovat na omezování rizik ve vztazích s Čínou, míní šéfka komise

Evropská unie by měla pracovat na omezování rizik ve vztazích s Čínou, prohlásila šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová ve svém dnešním vystoupení před europoslanci ve Štrasburku. EU se podle ní také jednoznačně vymezí v případě, že by Čína pomocí síly jakkoli změnila stávající situaci Tchaj-wanu.

Emmanuel Macron

Francouzský prezident Macron a šéfka EK von der Leyenová pojedou v dubnu do Číny

Svět

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová pojede v prvním dubnovém týdnu s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem do Číny. Podle agentury Reuters to dnes oznámil unijní mluvčí. Macron využije své státní návštěvy v Číně od 5. do 8. dubna k tomu, aby se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem "pracoval na návratu k míru" na Ukrajině, uvedl dnes večer Elysejský palác.

Král Charles III.

Šéfka EK jednala s Karlem III., kritikům vadí zatahování panovníka do politiky

Svět

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová se dnes na hradě Windsor setkala s britským králem Karlem III. Schůzka se již předem stala terčem kritiky kvůli tomu, že by měl britský monarcha, pokud jde o podobná témata, podle zvyklostí zůstat neutrální, napsala agentura Reuters. Sunakův mluvčí v této souvislosti odmítl, že by se vláda snažila krále zatáhnout do politiky.

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 20:14

Stoltenberg eskaluje napětí, reaguje Kreml na slova šéfa NATO

Rusko vnímá nejnovější vyjádření šéfa NATO Jense Stoltenberga jako další eskalaci napětí. Generální tajemník aliance v rozhovoru uvedl, že členské země bloku jednají v reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny o možném uvedení dalších jaderných zbraní do stavu pohotovosti. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy