Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Přes 200 uprchlíků v potížích. Při plavbě do Evropy museli vyslat SOS

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Libyjská pobřežní stráž v pátek na moři zachránila 205 migrantů, kteří se při plavbě do Evropy dostali do potíží a vyslali nouzový signál. Informovala o tom dnes agentura AFP. Italští záchranáři dnes poblíž ostrova Lampedusa objevili těla dalších sedmi obětí neštěstí z minulého týdne, kdy se převrátila loď se 170 pasažéry. Zachránit se podařilo pouze 149 lidí.

"Pobřežní stráž zachránila 205 migrantů, 158 mužů, 33 žen a 14 dětí, kteří se nacházeli na třech nafukovacích člunech poblíž města Zavíja," uvedla ve svém prohlášení libyjská armáda. Migranti, kteří pocházeli zejména z afrických zemí, byli dopraveni zpět do Libye.

V Itálii záchranáři dál pátrají po obětech havárie, která se odehrála minulou sobotu zhruba kilometr od ostrova Lampedusa. Loď s asi 170 migranty na palubě se potopila kvůli vysokým vlnám a silnému větru, zachránit se ale podařilo pouze 149 pasažérů. Těla pěti mrtvých žen byla nalezena krátce po nehodě, dnes potápěči na dně objevili dalších sedm těl. Devět lidí se dál pohřešuje.

Podle údajů Mezinárodní organizace pro migraci se letos přes Středozemní moře do Itálie dostalo 10.566 migrantů, což je méně než polovina v porovnání se stejným obdobím loni. Během plavby k Evropě letos zahynulo 1136 migrantů.

Témata:  uprchlíci Libye Itálie

Aktuálně se děje

21. května 2024 17:22

Tusk obvinil ruské agenty ze založení velkého požáru ve Varšavě

Polský premiér Donald Tusk označil za pravděpodobné, že za nedávným velkým požárem obchodního centra ve Varšavě jsou ruské tajné služby. Polsko má také disponovat informacemi, že Rusko na svém území soustřeďuje migranty, které následně využívá k nátlaku na společné hranici s Polskem. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy