V úterý se v Paříži sejdou představitelé 47 zemí, generální tajemník OSN António Guterres nebo zástupci přibližně 500 francouzských firem, které jsou připravené zapojit se do poválečné obnovy Ukrajiny. Cílem je také zabezpečit Ukrajinu během této zimy. Zelenskyj vystoupí na konferenci prostřednictvím videa, do Paříže osobně přijede ukrajinský premiér Denys Šmyhal.

Macron dnes "Zelenského ujistil, že Ukrajina počítá s podporou Francie tak dlouho, jak bude nutné pro opětovné nastolení plné suverenity a teritoriální integrity", uvedl Elysejský palác v prohlášení. Dodal, že Francie "plně podporuje" ukrajinský mírový plán. V polovině listopadu Zelenskyj navrhl mírový plán o deseti bodech, který zahrnuje teritoriální integritu, osud válečných zajatců nebo potravinovou bezpečnost Ukrajiny, píše AFP.

"Sjednotili jsme své postoje před virtuálním summitem G7 a pařížskou konferencí. Mluvili jsme o uskutečnění našeho plánu o deseti krocích k míru, obranné spolupráci a energetické stabilitě Ukrajiny," napsal na twitteru Zelenskyj.